Ana Sayfa / 1. Lig / Adanaspor’da Bursaspor hazırlıkları sürüyor

Adanaspor’da Bursaspor hazırlıkları sürüyor

Turuncu-beyazlı grup, cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağı Bursaspor maçının hazırlıklarını Osman Yereşen Tesisleri’nin bakıma alınması nedeniyle Gençlik Stadı’nda sürdürüyor. Bugün ısınma hareketleriyle başlayan, 5’e 2 top kapma ve uyum çalışmasıyla süren egzersiz, yarı alanda çift kale maçla tamamlandı.

Teknik Yönetici Yunus Murat Ceylan, ekibin son durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ceylan, Menemenspor maçının korona virüs nedeniyle ertelenmesinin hesaplarını bozduğunu söyleyerek, cumartesi günkü Bursaspor maçını da kazanmak istediklerini kaydetti.

Ceylan, Covid-19 nedeniyle takımdaki oyuncu sayısı 14’ün altına inen grupların hükmen mağlup sayılmasına yönelik argümanlara ait de şunları söyledi:

“Şu ana kadar ertelenen maçlar var, bunlar oynanacak. Öteki maçların ertelenmeyecek olması, hükmen mağlup sayılacak olması bir adaletsizlik hissi uyandırabilir. Kural en başta o denli koyulup uygulansaydı tahminen bu noktada hiç bir maç ertelenmeyecek durumda da olabilirdi. Herkes ayağını yorganına nazaran uzatırdı. Ertelen maçların oynanacak olması, bundan sonra ertelenecek maçların oynanamayacak olması bir haksız rekabet doğurabilir mi diye tereddüdüm var. Kural yol giderken değiştiriliyor. Bizim açımızdan sağlıklı 11 oyuncumuz olduğu sürece alana çıkarız, kazanmak için elimizden geleni yaparız.”

Sakatlığı süren kaleci Karacic’in durumunun meçhul olduğunu da belirten Ceylan, “Bugün hekim denetimine gitti. Durumunu maç gününe kadar değerlendireceğiz.”

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir