Ana Sayfa / 1. Lig / Altınordu 18 maçta, 18 genç oynattı

Altınordu 18 maçta, 18 genç oynattı

Son yıllarda Türk futboluna çok bedelli isimler kazandıran Altınordu, akademisinden yeni isimleri kazanmaya devam ediyor. İzmir grubu, TFF 1. Lig’de geride kalan 18 maçta takımında 18 gencine misyon verdi. Oğulcan Ülgün, 1.327 dakika ile en uzun müddet alan ALFA oyuncusu olurken, Yusuf Yalçın Arslan, Yusuf Can Esendemir, Furkan Metin, Muzaffer Kocaer, Burak İnce, Yiğit Emre Çeltik, Enis Destan, Anıl Doyuran, Rahmi Salih Kaya, Özgür Deryol, Tayfun Tatlı, Sami Satılmış, Polat Abay, Emre Oymak, Emircan Gürlük’ün yanı sıra Başakşehir’e giden Ravil Tagir ile Göztepe’ye transfer olan Kerim Alıcı, akademiden yetişip bu dönem A ekipte forma giydiler.

‘Önce vefa’

Altınordu İcra Şurası Lideri (CEO) Barış Orhunbilge, Altınordu Futbol Akademisi’ni ‘Maden’ olarak nitelendirerek, “ALFA’da yetişen her oyuncumuzun Avrupa’nın beş büyük liginde forma giyme maksadı var. Lakin evvel her evladımız, Altınordu armasına olan vefa borcunu ödüyor. Akademi’de uzun yıllar eğitim alan gençlerimiz, profesyonel dünyaya birinci adımlarını Altınordu formasıyla atıp sonra yuvadan uçuyor. Evlatlarımızı Premier Lig ve üst seviye liglerde gördükçe gurur duyuyoruz” dedi.

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir