Ana Sayfa / 1. Lig / Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son devirdeki en büyük keşfi ise Burak İnce oldu. Yıldız oyuncu, 2015-2016 döneminde iki profesyonel futbolcu Mertan Caner Öztürk ve Ozan Sol’un bonservisleri karşılığında şimdi 12 yaşındayken Manisaspor’dan Altınordu’ya transfer edildi. 17 yaşındaki Burak, genç yaşına karşın meslek basamaklarını süratli tırmandı.

Hepsini geride bıraktı

Futbol pazarının nabzını tutan www.transfermarkt.com sitesinin bilgilerine nazaran Burak İnce, 17 yaş altı kategorisinde dünyanın en pahalı oyuncusu olarak gösteriliyor. Kıymeti en az 1 milyon Euro olarak gösterilen Burak İnce’yi Kayserisporlu Emre Demir, Angers’lı Muhammed Ali Cho ve Botafogo’lu Matheus Nascimento takip ediyor. Burak İnce, her geçen gün başardıklarıyla rakipleriyle ortasındaki farkı açıyor, Manchester City ve Chelsea başta olmak üzere Avrupa kulüpleri tarafından izleniyor.

1. Lig’de tarihe geçti

Altınordu’nun 18 Ağustos 2019 tarihinde Hatayspor ile oynadığı TFF 1. Lig maçında 87. dakikasında alana adımını atan Burak İnce, o gün yalnızca 15 yaş, 6 ay, 29 günlüktü. 14 Eylül 2019 tarihindeki 4-1’lik Eskişehirspors maçının 87. dakikasında rakip fileleri sarstığında ise TFF 1. Lig’de son 10 dönemin en genç golcüsü unvanını almıştı.

‘Hedefim Premier Lig’

Burak İnce, Premier Lig’i hedeflediğini söyleyerek, “Akademi’de yetişen her oyuncu, Avrupa’nın beş büyük liginde oynamayı kendine gaye edinir. Çağlar ve Cengiz ağabeylerimin yolundan yürüyorum ve Premier Lig için çalışıyorum. Benim gerimden da çok sayıda Altınordulu genç, bu yürüyüşü devam ettirip Avrupa liglerinde uzunluk göstermeye devam edecek” dedi.

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Altınordu’da Yeni Ravil Yusuf Can

Dikili’nin amatör kadrosu Çandarlıgücü’nde şimdi 13 yaşında keşfedilen Yusuf Can Esendemir, Altınordu Futbol Akademisi’ndeki altı yılı aşkın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir