Ana Sayfa / 1. Lig / Bandırmaspor’da Erkan Sözeri devri

Bandırmaspor’da Erkan Sözeri devri

TFF 1. Lig gruplarından RH Bandırmaspor’da Teknik Yönetici Erkan Sözeri düzenlenen imza merasimi akabinde misyonuna resmen başladı. Teknik Yönetici Sözeri, yapılan basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bandırmaspor’da Lider Onur Göçmez ve İdare Heyeti’nin istekli ve nazik davranmalarının tercihinde tesirli olduğunu söz eden Sözeri, “Bandırmaspor’un büyük amaçları var. Gönül iş yapıyorlar. Asla bir beklentileri yok. Bandırma kentini sportif başarılara kavuşturmak ve tesisleşme ismine da önemli niyetleri var. Bende elimden geldiği kadar bu yolda yardımcı olacağım. İnşallah Bandırmaspor’u hoş yerlere getireceğimizi düşünüyoruz” formunda konuştu.

“Bu kadroya aidiyet hisseden kalacak”

Tesis konusunda eksikler olduğunu lisana getiren Sözeri, “Bu eksikleri çok süratli bir halde tamamlamak ismine çalışmalar yapılıyor. Düzgün oyunculardan şurası bir ekibimiz var. Bugüne kadar gittiğimiz her kadroya dokunduk. Bu lige dair önemli hakimiyetimiz var. Bandırmaspor düzgün oyunculardan şurası bir grup. Tahminen ufak tefek eksikler olabilir ve bu da çok doğaldır. Burada oyuncularımızın devre ortasına kadar göstereceği performans devre ortasında yapacağımız ataklara bir karşılık olacaktır. Verimli olan, başarılı olan, bu formaya, bu kadroya aidiyet hisseden kalacak. İnşallah devre ortası atılımlarımızı çok az yaparız. Bandırmaspor’un oynadığı maçlarda biraz şanssızlıkları da vardı. Kazanabilecekleri, puan alabilecekleri maçları kaybettiler. Ligin şimdi başındayız. İstikrarlı gruplar var” açıklamasını yaptı.

“Basın tenkitlerinin dozunu âlâ ayarlamalı”

Tecrübeli teknik yönetici, açıklamalarını takip eden basın mensuplarına da tenkitleri konusunda dikkat etmeleri gerektiğini tabir ederek, “Bandırmaspor ne kadar üstlere çıkarsa hepimizin kıymeti o kadar artacak. Bu kadro şampiyon olursa basın mensupları muhteşem lig maçlarını takip edecek. İdare olarak, ekip olarak, oyuncular olarak şampiyon olmuş bir ekibin birer kesimi olacağız. Bandırmaspor büyük bir aile. Bu ailenin çatırdamasına müsaade vermeyin. Asparagas ve kulaktan dolma haberler yapıp bu topluluğun yıpranmasına müsaade vermeyelim. Yanlış algı olmasın fakat ben Liderimiz da ve idare konseyimizde şunu görüyorum ki, Bandırma kenti için ve Bandırmaspor için büyük şanslar” diye konuştu.

“Bu paylaşımı beğenen oyuncularla çalışmak hakikat değil”

Sözeri, daha evvel ekipte vazife yapan Serdar Bozkurt ve takımına de emekleri için teşekkür ederek, “Bizlerin de vakit zaman yaşadıkları üzere ayrılmak zorunda kaldılar. Yarın bir diğer kadroda inşallah yolu açık olur” dedi. Eski Teknik Yönetici Serdar Bozkurt’un kardeşi Ümit Bozkurt tarafından toplumsal medyada yapılan paylaşımı beğenen iki oyuncunun takım dışı bırakılması ile ilgili de fikirlerini aktaran Sözeri, “Ben toplumsal medya kullanmıyorum. Çok tehlikeli ve kaygan bir taban. Futbolcu yalnızca futbol oynayacak. Sorumlu olduğu bir idare ve bir teknik takım var. Sorumlu olduğu Bandırma kenti ve topluluğu var. Hoş bir paylaşım olmamış. Benim hoşuma gitmedi ancak insanların tercihidir. Güzel değildi. Keşke yaşanmasaydı bu türlü birşey. Onun üzerine Hüseyin’in ve Görkem’in bu paylaşımı beğenmesi tabi idare şurasını rahatsız etti. Benimle paylaştılar. Biz bu halde bir paylaşımı beğenen oyuncu ile çalışmak istemiyoruz dediler. Ben de bunu çok doğal buldum. Biz bir çabaya bir savaşa çıkacağız. Çaba edeceğiniz oyuncu ile her türlü birliktelik yapacaksınız. Bu paylaşımı beğenen oyuncu ya da oyuncularla yola çıkmak ne kadar doğrudur? Burada olan idarenin tasarrufuydu benim tasarrufum değildi. Bu idareye yapılmış bir şeydi fakat yarın birgün bana yapılsa bende birebir tutumu sergilerdim” değerlendirmesini yaptı.

“2-3 destekle ekibi play-offta görüyorum”

Teknik Yönetici Erkan Sözeri, gelinen noktada çok başarılı bir Bandırmaspor olmadığını söz ederek, “Bunun için biz geldik. Bizim de tercihlerimiz olacak. Bizim oyun sistemimiz aşikâr. Ben Gençlerbirliği, Erzurumspor üzere çalıştığım gruplarda en az gol yiyen kadro olarak ligi bitirdik. En az gol yemek sizi her vakit amaca götürür. Ben bunu her vakit savunan biriyim. Bu demek değildir ki çok muhafazakar bir savunma futbolu oynayacağız. Kadro savunmasını yeterli yapmanız gerekir. Geçen sene Adana Demirspor yaklaşık 85 gol atmasına karşın 45 civarında gol yiyerek play off’a kaldı. Olağanda 85 gol atan bir kadronun birinci ikiye hatta şampiyon olarak çıkması gerekir. Burada ön plana grup savunması çıkıyor. Savunmayı, atağı bir arada yapan, asla dağınık olmayan bir ekip olacağız. Bazen grupların inişli çıkışlı grafikleri olur. Bizim de olacaktır. Lakin ekip savunması ismine dokunuşlarımız kesinlikle olacaktır. Bandırmaspor bugün ligde 8 gol atmış 6 gol yemiş. Çok afaki bir fark gözükmüyor fakat yediğimiz gollerde kişisel yanlışları düzelteceğiz. Hayal satmayalım. Takım mühendisliğinde biraz alternatif konusunda düşüncelerimiz var. Sakatlanan bir oyuncumuzun yerine ya da formsuz bir oyuncumuzun yerine biraz eksiklerimiz var. Tabi idarenin lige açık orta ligde kalmak halinde bir giriş yapması olağan. Beklentiyi fazla yükseltmemesi gerekir. Lakin tabi yaptığı transferlere bakarsak, Pote, Del Valle, Landel, Gökhan Değirmenci üzere sayamadığım bir çok isim Bandırmaspor topluluğunu heyecanlandırdı. Sanki maksada gidermiyiz dediler. Bence yanlışsız bir yaklaşım. Bu sene ligde kalalım. Önümüzdeki sene hem tesisleşme hem de amaç manasında çalışma sergileriz. Devre ortasında çok da kaliteli oyuncu bulmak kolay değil. Devre ortasına kadar bu türlü gidip oyuncularımızın performanslarına nazaran iki ya da üç destek ile ekibimizi play offta görüyorum” formunda konuştu.

İHA

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir