Ana Sayfa / Adanademirspor / Emrah Bayraktar, Adanaspor’u mücadeleci ekip yapma gayesinde

Emrah Bayraktar, Adanaspor’u mücadeleci ekip yapma gayesinde

TFF 1. Lig gruplarından Adanaspor’un teknik yöneticisi Emrah Bayraktar, kadrosundaki futbol anlayışını yavaş yavaş değiştirmeye çalıştığını, daha mücadeleci bir grup oluşturmak istediğini söyledi. Bayraktar, AA muhabirine, geçen hafta 2-2 berabere kaldıkları Adana Demirspor derbisinde oyuncularının gösterdiği performanstan mutlu olduğunu söz etti. Oyunlarının her geçen hafta gelişme gösterdiğini anlatan Bayraktar, “Geçen hafta biraz daha topa sahip olma ismine çalışmalar yaptık. Adana Demirspor maçında da bunun karşılığını aldık. Vakit zaman topa sahip olduğumuz uzun dakikalar oldu. Ekibimizde direkt oynayan futbolcumuz çok fazla değil. Öbür oyuncularımızı da bu profesyonellik ortamının içine sokmaya çalışıyoruz. Adana Demirspor karşısında geriye düştüğümüz müsabakayı oyundan kopmadan çevirebilmek işin olumlu tarafıydı. Oyun hakem düdüğü çalana kadar bitmiyor ve konsantrasyonu ne olursa olsun düşürmeden devam etmek gerekiyor. Bu da bizim ismimize çıkarmamız gereken bir ders oldu.” sözlerini kullandı

Bayraktar, her duruma olumlu bakmaya çalıştığını vurgulayarak, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Mağlup olduğumuz maçta da müspet bir taraf arıyorum. Oyuncularıma bunu aşılamaya çalışıyorum. ’Pozitif olun, müspet kalın, zira ben müspet bir beşerim.’ diyorum. Oyuncularla ortamızda özel bir diyaloğun olduğunu düşünüyorum. Nelson Mandela’nın çok sevdiğim bir kelamı var; ’Ben yenilmem. Ya kazanırım ya da öğrenirim.’ halinde. Biz kazanırken de kimi şeylerden ders çıkaracağız. Benim hayat düsturum bu. O yüzden oyuncularıma da bunu aşılamaya çalışıyorum. Negatif tarafından bakarsanız, ’Son saniyede gol yedim.’ dersiniz. Müspet tarafından bakarsanız, alanda âlâ bir çaba, yavaş yavaş gelişen bir oyun görürsünüz.”

“İyi bir yolda olduğumuzu düşünüyorum”

Misyona geldikten sonra grubun çaba kabiliyetinin ve konsantrasyonunun arttığına dikkati çeken Bayraktar, “90 dakikaya yayılmasa da vakit zaman taktiksel manada alanda ne yaptığını bilen bir grup görüyorum. İdmanlarda çalıştığımız şeyleri birtakım kısımlarda uygulamayı deneyen bir grup görüyorum. Bu manada oyuncuların çalıştığımız şeylere ve oyuna sadık kalmaları, sadakatleri hoşuma gidiyor. Bu bir süreçtir, 2-3 haftada her şeyi değiştiremezsiniz. Bir anlayışı yavaş yavaş değiştirirsiniz. Düzgün bir yolda olduğumuzu düşünüyorum.” diye konuştu.

Bayraktar, oyuncularına güvendiğini belirterek, “Zaman vakit kırılmalar yaşayacağız. Televizyondan izleyen insan, taraftarı olduğu kadrosu skordan bağımsız olarak savaşırken, boğuşurken görmek ister. Temelde de oyunculardan istediğim bu. Gerisi yavaş yavaş gelecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Hamle tarafı fazla oyunculara vazife verdiğini aktaran Bayraktar, “Bunun sebepleri var. Elimizdeki oyuncuların uygunluğuna nazaran bir sistem belirliyorum. Oynadığınız sistem, her vakit oynamak istediğiniz sistem olmayabilir. Elinizdeki oyuncuların özellik ve karakterlerine nazaran bir oyun anlayışı belirlersiniz. Natürel rakibe nazaran de… Tesislere bir yazı astık. ’Cesurlar bir defa ölür, korkaklar her gün ölür.’ halinde. Ben onlardan yavuz olmalarını istiyorsam, en başta örnek teşkil ederek benim yiğit olmam gerekir.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

“Türkiye’nin Marka Takımlarından Biri Süper Lig’e Geri Döndü”

26 sene sonra Süper Lig’e yükselen Adana Demirspor’da başarının mimarı teknik direktör Samet Aybaba şampiyonluk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir