Ana Sayfa / 1. Lig / Ertuğrul Sağlam: Bir puanın şampiyonluğu etkilediği dönemler oluyor

Ertuğrul Sağlam: Bir puanın şampiyonluğu etkilediği dönemler oluyor

Yılport Samsunspor, TFF 1. Lig’in 6. haftasında Eskişehirspor’a konuk oldu. Eskişehir temsilcisini tek golle geçen Samsunspor, puanını 11’e yükseltti. Müsabakanın bitiminde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Samsunspor Teknik Yöneticisi Ertuğrul Sağlam, Covid-19’dan etkilenen bir kadro olduklarını söyledi. Galibiyetle İstanbulspor mağlubiyetinin olumsuz tesirlerini üzerlerinden attıklarını tabir eden Ertuğrul Sağlam, “Geçen haftaki yenilgiden sonra maksadımız vardı. 3 gün sonra bu maç karşımıza çıktı ve bu talihi değerlendirdik. İstanbul maçının tesirlerini üzerimizden attık. Keçiören maçında moralli olacağız. Covid-19’dan etkilenen bir kadroyuz. Yaklaşık 15 oyuncumuz hastalık geçirdi. Münasebetiyle bugünde eksik maça çıktık. Rotasyonla birtakım oyuncularımızı dinlendirdik. Oyun içinde ahenk sorumlarının olacağını düşünüyorduk ve yaşadık. Bugünkü maçın sonucunda maçı kazandık lakin üzgünüm. Maçın son saniyesine kadar oyunu koparamamış olmak üzücüydü. Hem biz ıstırap yaşadık hem de taraftarlarımız yaşadı. Gol durumlarına girdik, son vuruşları yapamadık. Konuma girmek kıymetli lakin değerlendirememek farklı bir sıkıntı” diye konuştu.

“Gol yollarında badire yaşadık”

Gol yollarında eza yaşadıklarını söyleyen Ertuğrul Sağlam, “Uzun vakittir oynamayan arkadaşlarımıza baht verdik. Biz gayesi olan bir kadroyuz. Takımımızda bulunan her oyuncumuz her an oynamaya hazır olmalı. Bir puanın şampiyonluğu etkilediği dönemler oluyor. Ben çaba açısından mutluyum iki ekip da uygun oynadı. Kalite açısından gol yollarında çok büyük kasvet yaşadık, zaafiyet gösterdik. Aldığımız 3 puana seviniyorum. Galibiyetle moralimiz yükseldi. Artık Keçiören maçına daha düzgün hazırlanacağız. Bu dertlerde geçecek. Daha uygun bir grup olacağız. Eskişehirspor’u tebrik ediyorum puanı çok istediler. Daha önce burada çalıştım. Dileğim bir an evvel kahırlardan kurtulmaları, onlara da muvaffakiyetler diliyorum” formunda konuştu.

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir