Ana Sayfa / 1. Lig / Erzurumspor cephesi Üstün Lig'den emin

Erzurumspor cephesi Üstün Lig'den emin

TFF 1. Lig’in 34. hafta maçında Ümraniyespor ile alanında şampiyonluk maçına çıkacak olan BB Erzurumspor’da Lider Hüseyin Üneş İhlas Haber Ajansı’na (İHA) özel açıklamalarda bulundu. Lider Üneş, Ümraniyespor maçını kazanarak muvaffakiyetlerini taçlandırmak istediklerini söz ederek, “Uzun bir maratonun artık sonuna geldik. Çok değerli bir maçın arifesindeyiz. İnşallah son hafta çıkacağımız maç artık bütün dönemi taçlandıracağımız maç olur. Grubumuz ziyadesiyle işin hassasiyetinin farkında, geçen hafta aldığımız galibiyet hem kentimizde hem de kadromuzda inanılmaz bir sevinçle karşılandı. Başta kulüp lideri ben olmak üzere hem yöneticilerimiz, teknik heyetimiz hem de futbolcularımız ligin bitmediğinin farkındayız. Önümüzde bu ligi çok âlâ bilen bir Ümraniyespor maçı var. İnşallah bir kasvet olmaz kazasız belasız bu işi tamamlar ve tüm dönemi taçlandırırız” dedi.

“Düştüğümüz yere geri çıkmamız herkese hoş bir bildiri olacak”

Üneş, geçtiğimiz dönem düştükleri Muhteşem Lig’e geri dönmeleri halinde herkese hoş bir ileti vereceklerini kaydederek, “Geçen seneye çok geri dönmek istemiyoruz. Geçtiğimiz yıl hem maçlarımızda hem de maç sonların travmalar yaşadık. Yalnızca oyun ve skorsal manada değil maalesef saha dışı faktörlerinde devreye girmesiyle birlikte önemli manada topluluğumuz üzülmüştü. Düştüğümüz dönemde tekrar lige çıkmamız kentimize ve geçen dönem bizim düşmemize sebep olanlara çok değerli bir iletidir. İnşallah tamamına erdirip bir daha düşmemek üzere Muhteşem Lige çıkmış oluruz” formunda konuştu.

“Haklı zaferimizi kutlamak istiyoruz”

Lider Hüseyin Üneş, başarılı bir dönem geçirdiklerini ve bunun sonunda hak ettikleri zaferi kutlamak istediklerini vurgulayarak, “Şehrimiz birinci günden beri bizlere inanılmaz biçimde inanmış durumdaydılar. Bizim söylemlerimizde daima hak ettiğimiz yere ne olursa olsun geri döneceğiz biçimindeydi. Şükürler olsun ki çok başarılı bir dönem geçirdik. Kadromuz yüzde 97’si biten ligin tamamına yakınını birinci iki içerisinde tamamladı. Türkiye Kupasında 200 grup içerisinde son 8’e kaldı. Çok kıymetli rakipleri geride bıraktık. İnşallah eksiklik olmazsa bu hafta sonu da haklı zaferimizi kutlamak istiyoruz. Kentimizde bunu heyecanla bekliyor. Taraftarımız bugüne kadar yaptığı üzere bizlere dualarıyla dayanak olsunlar” diye konuştu.

“Adana Demirspor maçı yol kazası oldu”

Dönem genelinde puan kayıpları yaşadıklarını ama daima birinci iki içerisindeki yerlerini koruduklarını aktaran Lider Üneş, “Takımımızın inancı birinci gün prestiji ile hiç değişmedi. Aşikâr aralıklarla düşüşler oldu. Puan kaybettiğimiz maçlar oldu. Bilhassa iki kulvarda gittiğimiz süreç bizim ismimize çok kolay olmadı. Belirli maçlarda hiç hesapta olmayan puan kayıpları oldu lakin ekibimizde bir an olsun kimsenin aklına maksadımızdan bir an olsun şaşma geçmedi. Bizim inancımız tüm topluluk olarak çok netti. Futbolcularımızda şükürler olsun en yeterli çabayı verdiler. Adana Demirspor maçında bir yol kazası oldu lakin inancımızda en küçük bir kayıp olmamıştı. Bizim Muhteşem Lige direk çıkacağımıza inancımız sonsuzdu” tabirlerini kullandı.

“Az gol yememizde bütün kadronun inanılmaz katkısı var”

TFF 1. Lig’in en az gol yiyen iki ekibinden birisi olmalarını kıymetlendiren Üneş, başta kaptan Sehic olmak üzere tüm kadronun emeğinin büyük olduğunu belirterek, “Özellikle altını çizmek isterim ki biz döneme başladığımızda Harika Ligi düşünerek bir takım oluşturduk. Kaptanımız Sehic kendi ülkesi ve bizim ülkemiz için değerli bir paha durumunda. Biliyorsunuz mesleğinde çok başarılı maçları var. Az gol yememizde katiyetle inanılmaz bir katkısı olmuştur. Bunlara inandığımız için onu burada tutmakta ısrar ettik. Fakat yalnızca kaptan özelinde değil bu muvaffakiyet mutlaka stoperlerimize baktığınızda Üstün Ligde başarılı olan Aykut, Osman, Mücahit, Murat, Cenk, Obertan, Hamroun, İbrahim ve Sissoko üzere bütün kadromuz çok kaliteli isimlerden oluşuyor. Çok değerli bir grubumuz var ve inanılmaz kıymetli bir muvaffakiyete imza atmak üzereler. Kentimizin tarihine geçecekler” dedi.

“TFF’nin aldığı yabancı sınırlaması kararı yanlışsız bir karar değil”

TFF’nin gelecek sezonki uygulayacağı yabancı sınırlaması hakkında da değerlendirmelerde bulunan Lider Hüseyin Üneş, TFF’nin gerçek bir karar alamadığını sorunun bu türlü çözüleceğini düşünmediğini tabir ederek, “Ben bu işin sınırlamayla, yabancı sınırlamasıyla çözüleceğini düşünmüyorum. Altyapıya değer verilmediği ve yerli oyuncu sayısının artması için yapılıyor ancak ben çok hakikat bulmuyorum. Türk futbolunda 2 tane yabancı sınırlaması olduğunda Avrupa’da tek bir oyuncumuz yoktu nerdeyse. Bence yönetmelik gözden geçirilip kulüplerin yabancı oyuncu transfer ederken yaptıklarına bakılması lazım ama rekabetin önünün kapatılmaması tarafındayım. 3 liralık futbolcu 10 liraya kulüplere geliyorsa bunun önünü yabancı sınırlamasıyla kapatmanın yanlışsız olduğunu düşünmüyorum. Yerli futbolcuların yabancı futbolcularla rekabet içerisinde olması bence daha yanlışsız. Burada dernekler maddesiyle kulüpler yönetiliyor. Bu yasanın ele alınıp gözden geçirilmesi lazım. Bir halde maalesef duyuyoruz kulüplerin ekonomik ıstıraplarla uğraşmasının sebebinin yanlış transferler olması. Kulüplerin idare biçimi biraz daha düzgün olursa Türkiye’ye gelen yabancıların kalitesi artacaktır ve buda ülke futboluna katkı sağlayacaktır” açıklamalarında bulundu.

İHA

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir