Ana Sayfa / 1. Lig / Herkesin Derdi Adana’nın Yeni Stadı!

Herkesin Derdi Adana’nın Yeni Stadı!

Adana‘nın yeni yapılan stadı ile ilgili her geçen gün yeni bir olay yaşanıyor. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt‘un sosyal medya hesabından yeni stadının ismi ile ilgili yaptığı paylaşım sonrası Adana Demirspor taraftarları tepki gösterdi.

Koltuk renkleri Kırmızı-Beyaz olarak açıklanan ve beyaz koltukların montajına başlanmasına rağmen Adana Demirsporlu taraftarların tepkisi üzerine Mavi-Lacivert ve Turuncu-Beyaz olarak değiştirildi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt yaptığı paylaşımda, “Adana güzel bir stadyuma kavuşuyor. Bu eseri Adanalılara kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bütün sorumluluk sahibi olanlara teşekkür ederim. Bu stada bir de isim gerek. Bütün arkadaşlarım ekleyerek paylaşsın. #AdanaAlparslanTürkeşstadyumu verilsin isim olarak. Bütün takipçilerim ve sevenlerimizden bu etikte sahip çıkmasını bekliyorum. NE DİYORUZ? #AdanaAlparslanTürkeşstadyumu olsun ismi. Hadi ekleyerek paylaşımı yapalım. ” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Ergün Kara ile tartıştı

Gazeteci Ergün Kara, “Merhum Türkeş’in adını Ordu’dan başlatarak Adana’ya uzanan tartışmaya itmeniz son derece yanlış ve talihsizlik. Çünkü bu Adana‘nın konusu sizi ilgilendirmiyor. ” şeklinde tepki gösterdi. Enginyurt ise, “Bu zavallı! Türkeş ve MHP düşmanı olmanın verdiği kinle, Adana stadyumuna Alparslan Türkeş stadyumu ismi verilmesi dememizden rahatsız olmuş. Talihsizlik senin kendin Ergün. Türkeş 3 dönem Adana Milletvekilliği yaptı. Orduya ismi dağa taşa verilse şeref duyarız. Nasıl bir kinin varmış. ” cevabını verdi.

Enginyurt’un bu paylaşımları sonrası Adana Demirsporlu taraftarlar tepki gösterdi.

İşte Adana Demirspor taraftarlarının tweetleri;

@gokhancaIiskan
Ordu’ya yaptirin Adana ile ne alakaniz var ?

@volkantanir
Ona Adanalılar karar verir.

@asi_mavi_uk
Senin ne haddine bizim stada isim tavsiye etmek, 7 yıldır fetöcülere verilen ihalelerle bitmeyen stadı övmek de haddine değil.

@Furkandemir1940
Bakanım ordu stadın verin işte niye Adana ile ugrasiyorsjnuz ; )

@FurkanAds01
Ordu spor nerede şuan mesela onunla ilgilensene. Yalakalık yapmak için fikir atmayın ortaya. Siyasi ellerinizi çekin üzerimizden.

@kendinetaraftar
Bahsettiğin isimdense -ki mevzu bahis bile olamaz- stadın adının olmamasını tercih ederiz bu parlak fikirlerini kendine sakla.

@Glsemin01
Bence siz kendi Şehrinizin sorunlarıyla ilgilenin zira bu konu sizi baya aşar. . .

@Oulcan08179707
Sayın vekil herkes kendi metrekaresindekiyle ilgilenirse daha makbul olur. . 7 senede bi stadi zorla bitirdik bari ismine adana lilar karar versin! Bu ucuz siyaset kimseye fayda getirmez.

@BthnVarol
Önce Adana ile bi bağın olsunda sonra gel konuş

@433AdanaDemir
Adana’nın stadından sanane

@NevzatC36778094
Ordu sporla ilgilene bilirsin bırakında Adana’yla ilgili olan bir şeyi Adana halkı kararlaştırsın.

@muratrecep01
Memleketin olan Orduya ver

@ultrasads1940
Bırakta buna biz karar verelim.

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Samsunspor’dan Menemen karşısında kritik puan kaybı

1. Lig'de kümede kalma uğraşı veren Menemenspor, Harika Lig hedefleyen Samsunspor'u ağırladı. 23'te Gökhan Karadeniz'in pasında topla buluşan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir