Ana Sayfa / 1. Lig / Klüplerin Test İsyanı

Klüplerin Test İsyanı

Dünya’da ve Ülkemizde etkili olan Koronavirüs salgını nedeniyle karşılaşmalar öncesinde yapılan ‘PCR Testi’ özellikle alt ligde mücadele eden takımları karşılaşmalara çıkamaz hale geldi.

Bu şekilde ligi tamamlamamız çok zor

Ceyhanspor Kulüp Başkanı İlker Önük, “Her maç 8 bin 250 lira test ücreti ödüyoruz. 32 haftalık lig maratonu düşünüldüğünde bu yükü taşımamız mümkün değil” dedi..

Ceyhanspor Kulüp Başkanı İlker Önük’ten ‘PCR Testi’ isyanı. Ligde oynayacakları her bir resmi karşılaşma öncesinde teknik heyet, futbolcu ve o maçta görev yapacak yönetici için ‘koronavirüs testi’nin zorunlu olduğunu belirten Önük, TFF’ye çağrıda bulundu..

Maliyetleri karşılamada zorlanıyoruz

‘Koronavirüs salgını’ nedeniyle ekonomik olarak kulüplerin zor günler geçirdiğine işaret eden İlker Önük, “Yeni sezonda ‘PCR Testi’ artık kulüplerin sorumluluğunda. Her resmi maçtan 2 gün önce bu testlerin; teknik heyet, futbolcu ve o maçta görev yapacak yönetici ve de kulüp personeli için yaptırılması zorunlu. Lig başladığından bu yana biz dahil birçok kulüp, bu testlerle ilgili maliyeti karşılamakta zorlanıyor” dedi.

Testler ücretsiz olmalı

Her bir testin kişi başına maliyetinin 250 lira olduğunu, 33 kişilik bir kadronun masrafının da 8 bin 250 liraya denk geldiğine işaret eden Önük, “32 haftalık lig maratonu göz önüne alındığında 264 bin lira gibi ciddi bir giderle karşı karşıyayız. PCR testleri ya Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanmalı ya da Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla il ve ilçe sağlık müdürlükleri tarafından ‘ücretsiz’ olarak yapılmalı” yorumunu yaptı..

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Adana Demirspor İzmir’de kazanamıyor

TFF 1. Ligin 5. haftasında deplasmanda Altay’a 1-0 mağlup olan Adana Demirspor rakibini deplasmanda diş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir