Ana Sayfa / 1. Lig / Mustafa Er: Ali Akman’ın ayrılması tarafı değilim

Mustafa Er: Ali Akman’ın ayrılması tarafı değilim

Bursaspor Teknik Yöneticisi Mustafa Er, gündeme ait değerli açıklamalarda bulundu. Basın mensupları ile bir ortaya gelen genç teknik adam, kadronun son durumunu kıymetlendirdi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Spor Muharrirleri Derneği Bursa Şubesi Lideri Mehmet Ali Ekmekçi, “Bugün, Bursaspor’un kıymetli teknik yöneticisi Mustafa Er’i ağırlıyoruz. Daha evvelki süreçte de bu büyük aile, Bursaspor’un daima yanında oldu. Natürel sıkıntı vakitler geçiyoruz, umuyorum ki, futbolun daha faal, seyirci, bütün aktörlerin bir ortada olduğu vakitleri Allah bizlere nasip eder. Yine tepeye sloganıyla, Bursaspor ilişkin olduğu yere, Muhteşem Lig’e dönmek istiyor. Bu dönem yeni yapılanma ile yola çıktılar, bugün bir ortada olmamızın sebebi de Mustafa Er hocadan bu yılın Bursaspor’unun bizlere neler sunacağını öğrenebilmek” dedi.

Kentin birlikteliğe gereksinimi olduğuna değinen Mustafa Er, “İnşallah, bu buluşmalar sıklıkla olur. Kentimizin buna muhtaçlığı var, taraftar, basın bir ortada olabilmesi en büyük dileğimiz. Bu mevzuda eksik kaldık, tahminen ayrıştık, lakin bu sportif muvaffakiyetten bile kıymetli zira sportif başarıyı bize birliktelik getirecek diye düşünüyorum. Armaya yüzünüzü döndüğünüz an bu sevgi hiç bitmeyecektir, biz de oyuncu kümemizle 3 haftadır birlikteyiz. Topluluğun neler beklediğini, oyuncularımıza anlatıyoruz. Skordan bağımsız bir biçimde taraftarın futbol kültürü olduğunu, bu kültürü alana yansıtmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bulunduğumuz durumu ortaya koymak gerekiyor ki tedavisi mümkün olsun. Önemli bir uzaklık kat ettiğimizi düşünüyorum. Önemli eksiklerimiz var, saha içerisinde birlik ve beraberlik sağlandığı sürece vakitle kapatılacak, Özlüce’deki havayı değiştirmek ismine önemli adımlar atılıyor. Kent bütünleştiği vakit başaramayacağımız hiçbir şey yok. İçeriden geldiğimiz için camiayı yeterli biliyoruz. Altyapıdan çok oyuncumuz var, onların ruh halini biliyoruz eksiklerini biliyoruz. Ekstra idmanlarla eksiklerini giderip herkesin keyifli bir biçimde seyredeceği bir grup için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Transfer tahtasının açılması halinde azamî 4-5 oyuncu alacaklarını kaydeden Mustafa Er, “Bu yapıyı bilecek oyuncular olması lazım. Maddi manada büyük beklentileri olmaması gerekiyor, kimi zahmetlere göğüs gerebilmeleri gerekiyor zira mevcut oyuncular bunları bilerek kaldı, biz bunu bilerek geldik. Bu yapının zedelenmemesi için grubu sahiplenecek evvel karakterli, sonra da katkı koyabilecek oyuncu alacağız doğal tahta açılırsa. Hiçbir oyuncuya Bursaspor’u bekle demem, mevcut oyuncularla ne yapabiliriz birinci önceliğimiz bu. Alana odaklanmış durumdayız” sözlerini kullandı.

Kubilay Kanatsızkuş’ın artık ortalarında olmayacağını belirten Er, “Bursaspor’da bir oyuncu oynamak istemiyorsa ismi değerli değil bana nazaran. Şu an sıkıntı görünüyor para kazanmak, Kubilay’ın mühleti de doldu. Ali Akman ile Burak Kapacak bizim için çok bedelli. Burak ile alakalı söylentiler var, bu Burak’ın performansını etkiledi, dalgalanma yaşıyor. Biz bunun bir an evvel sonuçlanmasını istiyoruz fakat süreç bitmese de odaklanması gerekiyor bu mazeret değil. Ali döneme çok yeterli başladı, üzerine koyarak devam edecektir, Ali’nin ayrılması tarafı değilim. Yeni vitrine çıktı, şu an için gerçek kıymetini bulmayacaktır. En az bir yıl daha kalmalı ki bedeline yaklaşabilsin çok farklı özellikleri olan çok özgüvenli bir oyuncu çok da karakterli. Öteki oyuncularımız da arttan gelecek” açıklamalarında bulundu.

Sedat Dursun ile alakalı olarak Kubilay Kanatsızkuş’a yakın usulde bir sorunun bulunduğunu söyleyen Er, “Sedat’ın ben en çok maç dönüşünde otobüste paylaşım yapmasına üzüldüm. Otobüste veda iletisi yayınlamamak beni çok üzdü. Bu kulübün, armanın değerini bilmek lazım. Sedat ile maçtan sonra konuştum, külfetlerinin olduğunu ayrılmak istediğini söyledi, o da ortamızda olmayacak. Sedat olmadanyolumuza devam edeceğiz. Bizim için çok önemli bir sorun değil. Armayı taşımak istemeyen her oyuncu ayrılması gerekiyor. Burası çok büyük bir topluluk, çok büyük bedel. Biz bunun değerini bilen oyuncularla devam edeceğiz, gerekirse 16 yaşındaki Kerem’i oynatırız. Serdar Özkan’ın sakatlık sorunu de var, Serdar ile alakalı her şey olabilir. Devam da edebilir, ayrılabilir, transfer süreci bitene kadar her şey olabilir mevcut kim varsa saha içinde elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Mevcut oyuncularla her maçı kazanmak istediklerini kaydeden Er, “Rakiplerimizin hepsine hürmet duyacağız, hiçbir rakibi gözümüzde büyütmeyip kazanmak için çıkacağız. Adana Demir maçında sancısını çektik, daha dik durmamız gerekiyordu, çok net maksat koymaktansa bu oyuncuları geliştirmek ve üzerine koyarak geliştirmek saha içerisinde duruş gösterebilmek. Bizim emelimiz bu. Ayrılıkların oyun planının sekteye uğratacağını düşünmüyorum. 16 yaşındaki oyuncumuzla oynarız alana çıksın gerekeni yapacaktır. 3 haftadır beraberiz tam istediğimizi oynayamıyoruz bu bir süreç ulusal maç ortasına kadar, 5. haftadan sonra yüzde 75’leri görebileceğimizi düşünüyorum. Saha içi tertip manasında kondisyon manasında gerideyiz, datalar de onu gösteriyor. Ekibimiz kenetlendiği için Altınordu üzere yıllardır çalışan birlikte oynayan kadroya biz de bir tepki gösterdik. İkinci yarı kimi konum değişiklikleri ile yanlışsız oyunu oynayarak kazandık. Bizim oyun planımızda belirli bir tertibimiz olacak. Genel çizgileriyle 6. 7. haftadan sonra oynatmak istediğimiz oyun alanda net bir formda görülecektir” halinde konuştu.

Genç oyunculara karşı daha dikkatli olunması gerektiğine işaret eden Er, şunları söyledi;

“Vefa Temel yalnızca 45 dakika oynadı. Bizim için çok özel bir oyuncu, öteki oyuncularımız da çok özel. Çok genç oyuncularımız. Biz çabucak çok farklı yere koyup, bir iki makûs oyunla tabana vurabiliyoruz. Bunlar çok gençler, okuyorlar, etkileniyorlar. Vefa çok yetenekli. Gelecek çok oyuncumuz da var, hepsi bizim için çok pahalı. Vakti gelince hepsi talih bulacak. Bizim oyuncularımız çok kaliteli ve kâfi. Biz yalnızca fizikî ve mental açıdan hazırlıklarına bakıyoruz. İki maçta forma giymeyen oyuncu 1 ay sonra çok farklı durumda olabilir biz hepsine kıymet verelim, lakin birinci adımlarını atıyorlar daha yürüyecekler koşacaklar. Mental manada çok dalgalanma yaşamamaları için sağduyulu olmak gerek. İsimden fazla altyapı oyuncuları düzgün gidiyor, çok daha güzel olacak. İsim isim bize gitmek ziyan verebilir, biz hepsini bir bütün halinde değerlendireceğiz. Altınordu ile oynadığımız maçta 22 tane Türk oyuncu vardı alanda. 10 tane Vakıfköy oyuncusuna baht verdik. Her iki kulüp Türk futboluna hizmet veriyor. Bizi Avrupa’da temsil eden oyunculara bakıyorsun, Vakıfköy menşeli oyuncular bizim için çok değerli ve manalı. Vakıfköy’ün bedelini bilmek lazım, daha uygun neler yapılabilir, ona bakmak lazım. Altınordu maçında da kazanmak bu açıdan bizim için çok bedelli oldu.”

Son olarak Giresunspor maçını pahalandıran Mustafa Er, keyifli bir maçın olacağını ve bütün planlarını kazanmak üzere kuracaklarını lisana getirdi.

DHA

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir