Ana Sayfa / Adanademirspor / Mustafa Er: Vitrine genç oyuncular çıkartan kadro olmak istiyoruz

Mustafa Er: Vitrine genç oyuncular çıkartan kadro olmak istiyoruz

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor’un teknik yöneticisi Mustafa Er, “Biz her maçı kazanmaya odaklı oynayacağız. Her maçını kazanan, uygun futbol oynayan, keyif veren, vitrine genç oyuncular çıkartan ekip olmak istiyoruz.” dedi. Er, AA muhabirine, ulusal maçlar nedeniyle lige verilen ortayı Bolu’da kampa girerek değerlendirdiklerini, kampın hafta sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Kondisyon yüklü idman yapacaklarını, kadronun eksikleri olduğunu ve kampta onları gidermeye çalışacaklarını anlatan Er, hafta sonu iki hazırlık maçı oynamak istediklerini, Bolu kampından sonra Bursa’ya döneceklerini kaydetti.

Düşünceli bir süreçten geçtiklerini lisana getiren Er, “Geçmişten gelen kimi külfet ve sorunlar var. Liderimiz ve idare heyeti bununla ilgili önemli çalışma içerisinde.” sözlerini kullandı.

Mevcut durumla ilgili neler yapılabileceğini konuştuklarını ve ona nazaran plan yaptıklarını belirten Er, “Biz bu mevcut takımımızla, mevcut oyuncularımızla en âlâ biçimde lige devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Maç eksiğimiz var”

Er, grupta bulunan 3 futbolcu haricinde geçen dönemin ikinci yarısından sonra devam eden süreçte çok fazla maç oynayan oyuncusunun olmadığına işaret ederek, “Bu manada maç eksiğimiz var. İdman sayısı eksiğimiz var. Bu da maalesef içeride oyuncunun eksikliğine sebep oluyor. Maçlarda bilhassa gol yedikten sonra bu sorunu önemli manada yaşadık. Kişisel yanılgılardan ötürü yediğimiz gollerden sonra mental olarak çok aşağılara düştük, puanlar kaybettik.” değerlendirmesinde bulundu.

Ligde yaptıkları 4 maçta 4 puan aldıklarını hatırlatan Er, şunları kaydetti:

“Bu maçlarda asgarî 7-8 puanımız olabilirdi. Bu hafta kaybettiğimiz 2 puan, geçen hafta konutumuzda oynadığımız müsabakada kornerden çok kolay goller yedik. Bu yanlışları gidereceğiz. Kadro savunmamıza dikkat edeceğiz. Gol atabiliyoruz. Her maçta öne geçtik. Burada deneyimli oyuncularla birlikte oyunu tutabilsek çok daha farklı sonuçlar da alabilirdik. Bunlardan ders çıkartacağız.”

Er, ulusal maç için verilen ortanın kendilerine düzgün geleceğine inandığını tabir ederek, verilen ortadan sonra çok daha farklı, çok daha uygun oynayan, ne yaptığını bilen ve her geçen gün üzerine koyan bir Bursaspor’u herkesin izleyeceğini belirtti.

“Her kadronun her ekibi yenebileceğini düşünüyorum”

Ligde 7-8’inci haftadan sonra puan cetvelindeki yerlerin birçok şeyi belirleyeceğini anlatan Er, “İlk dört hafta sürprizlere de hamile. Çok yatırım yapan kadrolar da var. Transfer ve para manasında çok önemli yatırım yapan gruplar var. Her kadronun her ekibi yenebileceğini düşünüyorum. Ekip olabilmek çok farklı bir şey. Biz de burada o denli bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Gençler ve deneyimli oyuncularla birlikte yeterli bir harman yapmaya çalışıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Er, Bursaspor’un her maçı kazanabilecek kapasitede olduğunu vurgulayarak, 4-5 hafta sonra sıralamayla, amaçla alakalı net bir şey söyleyebileceklerini lisana getirdi.

“Sancılı bir süreçten geçiyoruz”

Bursaspor’un amacının her vakit en üst sıralar olduğuna değinen Er, “Sancılı bir süreçten geçiyoruz, tarihin en zahmetli devirlerinden birini geçiriyoruz. Biz her maçı kazanmaya odaklı oynayacağız. Oyuncularımız genç olduğu için onlara misyon ve gaye yüklemek istemiyoruz, bu manada çok erken. Her maçını kazanan, yeterli futbol oynayan, keyif veren, vitrine genç oyuncular çıkartan grup olmak istiyoruz. Çok kaliteli genç oyuncularımız var.” diye konuştu.

Bursaspor üzere büyük toplulukların taraftarının çok kıymetli olduğunu lisana getiren Er, alanlarında Adana Demirspor ve Giresunspor’a kaybettiklerini, iki maçta da oyuna uygun başladıklarını ve öne geçtiklerini anımsattı.

Teknik yönetici Er, kadronun seyirciyle diğer bir profile bürünebileceğini aktararak, seyircilerinin çok tesirli olduğunu, maça direkt tesir ettiğini, rakibi direkt baskı altına alabildiğini, bunun dezavantajını kendileri üzere ekiplerin görebileceğini söyledi.

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Samsunspor’dan Menemen karşısında kritik puan kaybı

1. Lig'de kümede kalma uğraşı veren Menemenspor, Harika Lig hedefleyen Samsunspor'u ağırladı. 23'te Gökhan Karadeniz'in pasında topla buluşan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir