Ana Sayfa / 1. Lig / Mustafa Gönden: Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacak güce sahibim

Mustafa Gönden: Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacak güce sahibim

Bursaspor’da sportif yöneticiliğe getirilen Mustafa Gönden, yeni dönem öncesinde açıklamalarda bulundu. Gönden, “Ateşten gömlek giydiğimi biliyorum ve kulübüm için gözümü kırpmadan bu gömleği onur ve gururla giyiyorum. Görevde olduğum mühlet içinde Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacak güce de sahibim” dedi.

Neden bu misyonu kabul ettiğini açıklayan sportif yönetici Gönden, “Bilindiği üzere Bursaspor son yıllarda başarısız devirler geçirerek hak etmediği, ancak tahminen de, biraz hak ettiği makûs vakitler yaşadı. Bu devri sorgulamak çok kıymetli. Bu sorgulamayı yaptık, yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Lakin, ondan çok daha değerli olan husus ise, zararın neresinden dönersek, o kadar kardayız anlayışıdır. Tabana vurmak bize bir şey kazandırmaz, bilakis bu maddi yükle birlikte taban yaparsak, bu bizden çok şey alabilir. Geçtiğimiz periyot herkes kadar, Liderin ve idarenin bir çok zorluk yaşadıklarını da az çok biliyorum. Ve kalbim her vakit bu armanın başarılı olmasından yana olduğu için şu an buradayım” dedi.

“BURSASPOR’UN HAKLARINI SONUNA KADAR SAVUNACAK GÜCE DE SAHİBİM”

Güçlü ve kısa bir periyotta kendisine sunulan teklifi, kabul etmenin kolay bir karar olmadığını lisana getiren Gönden, “Ancak, Bursaspor’un bir evladı olarak, ve Bursaspor ile özdeşleşmiş bir isim olarak olağan kaideleri beklemek rahatlığında olamazsınız, Hangi kurallarda olursa olsun vazifeden kaçmamın, ya da farklı beklentiler içinde olmamın bana yakışmayacağını düşündüğüm için gelen teklifi, bu devirde ve sıkıntı koşullar altında olmamıza karşın kabul ettim. Yani ben, kartondan kahraman olmak için değil, Bursaspor’a güç vakitlerinde da katkı koyabilmek için buradayım, kimseden korkmuyor, kimseden çekinmiyorum. Misyonda olduğum müddet içinde Bursaspor’un haklarını sonuna kadar savunacak güce de sahibim. Ateşten gömlek giydiğimi biliyorum, ve kulübüm için gözümü kırpmadan bu gömleği erdem ve gururla giyiyorum” diye konuştu.

“BİR ŞEYLERİ DEĞİŞTİRİP, BAŞARILI OALCAKSAK HERKESİN TAKVİYESİNE SONSUZ MUHTAÇLIĞIMIZ OLACAK”

Kendisinin misyon mühletinin, kongreye kadar olabileceğini kaydeden Gönder, “Belki de çok uzun bir seyahate çıkacağız bunu şimdiden bilmek kolay değil, lakin kıymetli de değil, 20 gün bile misyonda kalsam, bu 20 gün boyunca, kulüp yapımızı en yanlışsız biçimde planlamak ve Bursaspor’un geleceğine bir tuğla koymak için 7/24 çalışacağımı herkes çok düzgün bilsin. Taraftarlarımıza ve basınımıza, negatif rüzgardan bir an evvel olumluya geçme daveti… Kulübümüz, son devirlerde sportif muvaffakiyet manasında hiçbirimizin içine sindiremediği başarısızlıkları yaşadı, bunu daima bir arada yaşadık, daima birlikte üzüldük ve haklı olarak ta buna daima birlikte kızgınız. Lakin şöyle de bir gerçek var, şayet ki daha da tabana vurup, onarılamaz durumlarla karşı karşıya kalmamak istiyorsak, bu kulübün herkesin müspet takviyesine son derece muhtaçlığı var. Bu sebeple sevgili topluluğumuzdan benim ve bizim yanımızda olmalarını talep ediyorum. Bir şeyleri değiştirip, başarılı olacaksak, herkesin dayanağına sonsuz muhtaçlığımız olacak. Bursaspor Topluluğu kenetlendiğinde neler başarabildiğini vaktinde tüm Türkiye’ye zati kanıtladı Değerli olan tek şey tıpkı ruhu ve o birlikteliği hepimizin yürekten hissetmesidir” sözlerini kullandı.

“BURSASPOR, ALTYAPILARDA YARIŞAN DEĞİL, EĞİTEN PERİYODA BUGÜNDEN İTİBAREN GEÇECEKTİR”

Altyapı konusuna da değinen Gönden, altyapı sistemi ve anlayışın sancılı bir değişime muhtaçlığı olması gerektiğine işaret ederek, “İkinci Şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak kelamına en çok inanmak isteyenlerden biriyim. Hatta Bursa’da ki bütün amatör kulüplerimizi de yanımıza alarak, Futbol Kenti Bursa telaffuzunu hayata geçirmek istiyorum. Bugüne kadar emek verenlerin hepsine teşekkür ediyorum. Lakin bu yolun mevcut sistemle olamayacağını Bursa’da yüksek sesle lisana getirenlerin tahminen de en başında geliyorum. Altyapımızda esaslı bir anlayış ve sistem değişikliğine gidileceğini herkesin bilmesini istiyorum. Altyapı yöneticimiz Hakan Cenkçiler ile daima fikir ve proje çalışmaları yaparak yanlışsız yapıyı en kısa vakitte hayata geçireceğiz. Bu değişim, kimi beşerler için sancılı olabilir, istemeden de olsa birilerini kırabilirim, onlar da şimdiden haklarını helal etsinler, zira burada hedef bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olacaktır, yani alınacak her karar, yapılacak her atılım Bursaspor’un daha büyük atılımlar yapmasına imkan vermek ismine olacaktır. Bursaspor, altyapılarda yarışan değil, eğiten periyoda bugünden itibaren geçecektir. Bu bağlamda takviye alacaklarımız kadar dayanak vereceklerimiz de olacaktır. Ve inanıyorum ki Bursa Kenti bu yeni sistemi çok daha fazla sevecektir” açıklamalarında bulundu.

ANAYASA İSTEĞİ

Bunların yanı sıra, Bursaspor Futbol Şubesi’nin bir anayasaya gereksinim duyduğunu da belirten Gönden, “Eğer değişimden ve daha başarılı bir sistemden bahsediyorsak, bu sistemin devam ettirilebilir ve şimdiki olması gerekir. Her gelen idarenin kendi adamını getirmesi, farklı futbol yaklaşımları, farklı sistem arayışları bize çok olağandışı gelmiyor, ancak bu hakikat değil maalesef. Bu başla her yeni devirde sil baştan başlıyoruz, yani daima patinaj halindeyiz, lakin birden fazla kişi bunun farkında değil. Altyapımıza, üst taraf ile yanlışsız entegre edilmiş bir sistemi kurduktan sonra, bizden sonra gelenlerin de işlerini kolaylaştırmış olacağız. Var olan ve şimdiki futbol anlayışına uyan bir yapının üzerine yenilikleri eklemek yeni gelenler için de kolaylık olacak ve bu başarılı olacağına inandığım sistem uzun yıllar Bursaspor ismine yapılmış en hakikat atılımların başında gelecektir. Bu sebeple ‘Bursaspor Futbol Sistemi’ Anayasası’nı yazarak her periyoda yol haritası olabilecek kalıcı bir armağan bırakma isteğim vardır” dedi.

Son olarak formasını gururla giydiği, kaptanlığını yaptığı Bursaspor’da bir Bursa evladı olarak sorumluluklarının şuurunda olduğunu söyleyen Gönden, “Görevde olduğum mühlet içinde asla haksızlık karşısında susmayan, Kendi bünyesinde her vakit adalet dağıtan, örnek gösterilecek bir sistem kurmaya çalışan, vizyonu olan bir anlayışla geleceği planlamak isteyen kişi olmaya çalışacağım. Yeni ve hoş bir devir başlangıcı olmasını diliyorum Allah hiçbirimizi, hiçbirimize mahcup etmesin” kelamlarıyla açıklamasını noktaladı.

DHA

Hakkında Adanademirspor

Bunada Göz Atın

Avrupa grupları Burak İnce’yi takip ediyor

Altınordu Futbol Akademisi, en başta Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder olmak üzere bugüne kadar çok sayıda yıldız futbolcu yetiştirdi. ALFA’nın son ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir